blacknetworker5@gmail.com blacknetworker5@gmail.com .

blacknetworker5@gmail.com

فوجي فيلم فاين‌پيكس

در حال حاضر فوجي فيلم چندين نمونه دوربين سوپرزوم به بازار عرضه مي‌كند كهFinepix S1 را مي‌توان پرچمدار محصولات اين شركت در اين رده‌ از دوربين‌هاي عنوان كرد. S1 از لنز ۱۲۰۰-۲۴ ميلي‌متري با قابليت زوم ۵۰ برابر پشتيباني مي‌كند و سنسور ۱۶.۲ مگاپيكسلي BSI CMOS به اندازه‌ي ۱/۲.۳ اينچي وظيفه‌ي ثبت تصاوير را بر عهده دارد. همانند ساير دوربين‌هاي اين رده، s1 نيز به واسطه‌ي بدنه‌ي بزرگ خود، حس و حالي مانند دوربين‌هاي DSLR را به كاربر منتقل مي‌كند.

يكي از نقاط قوت S1‌ نسبت به رقبا قابليت مقاومت در برابر نفوذ گرد و غبار است كه هيچ دوربين ديگري در اين بازه‌ي قيمتي از اين شاخصه بهره نمي‌برد. واي‌فاي داخلي، نمايشگر چرخان و پشتيباني از فرمت خام RAW از ديگر نقاط قوت فوجي‌فيلم S1 است. اين دوربين همچنين از بازه‌ي ايزو ۱۰۰ تا ۱۲۸۰۰ پشتيباني مي‌كند و توانايي فيلمبرداري با رزولوشن 1080P با نرخ ۶۰ فريم بر ثانيه را دارد. متاسفانه در S1 توانايي اعمال هيچ‌گونه تنظيم دستي را حين فيلمبرداري نخواهي داشت.

لنز به كار رفته در S1 در تمام محدوده‌ي كاري خود تصاوير يكپارچه و بسيار واضحي را ارايه مي‌دهد. لرزشگير نيز با اين كه به خوبي نمونه‌ي به كار رفته در P900 نيست، اما عملكرد قابل قبولي دارد. قابليت فوكوس سريع فارغ از فاصله‌ي كانوني، در S1 بسيار لذت بخش است. اما متاسفانه در زمينه‌ي كفيت تصاوير، فوجي فيلم عملكرد خوبي از خود به نمايش نمي‌گذارد. تصاوير عمدتا به دليل الگوريتم سنگين حذف نويز، فاقد جزئيات هستند. اين مساله در ايزو‌هاي بيشتر از ۸۰۰ بيشتر به چشم مي‌خورد. همچنين با وجود پشتيباني از فرمت RAW، عكس‌هاي ثبت شده در اين حالت قابليت ارتقاي كيفيت زيادي ندارند.

اگر قابليت ضد گرد و غبار بودن دوربين براي شما اهميت زيادي داريد، با توجه به منحصر به فرد بودن S1‌ در اين زمينه تنها انتخاب ممكن همين گزينه خواهد بود. در زمينه‌ي فيلمبرداري گزينه‌هاي بسيار بهتري وجود دارد و كيفيت متوسط اين دوربين شما را راضي نخواهد كرد. با وجود سيستم فوكوس بسيار خوب، كيفيت عكس‌هاي فوجي‌فيلم S1 را مي‌توان در بهترين حالت، خوب توصيف كرد.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۵۱:۵۴ توسط:webhostteam موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :