blacknetworker5@gmail.com blacknetworker5@gmail.com .

blacknetworker5@gmail.com

نيكون كول‌پيكس

كول‌پيكس P900 را مي‌توان پادشاه فعلي دوربين‌هاي سوپرزوم دانست. اين دوربين به واسطه‌ي استفاده از لنز ۲۰۰۰-۲۴ ميلي‌متري قابليت زوم ۸۳ برابر را دارد تا بدين ترتيب به مبارزه با قوانين طبيعت بپردازيد. با P900 مي‌توانيد به ثبت تصاوير از ماه بپردازيد!

لنز اين دوربين نه تنها گستره‌ي زوم بالايي دارد، بلكه وضوح بالايي در تمام اين گستره ارائه مي‌كند كه با توجه به پيچيدگي‌هاي طراحي لنز، شايان تشويق است. در بخش كيفيت تصاوير (تنها فرمت JPEG‌ پشتيباني مي‌شود) نيز P900 فوكوس مناسب و پردازش رنگ مناسبي انجام مي‌دهد. با اين حال الگوريتم‌هاي شديد كاهش نويز باعث شده تا جزئيات تا ميزان زيادي از بين بروند. 

جهت عكاسي در زوم‌هاي بالا به لرزشگير قدرتمند يا سه‌پايه احتياج خواهيد داشت؛ با اين حال عملكرد لرزشگير P900 بسيار عالي است كه كاربران را قادر به عكاسي راحت در زوم‌‌هاي بالا مي‌سازد. گستره‌ي زوم بالا بدون نقاط منفي در كول‌پيكس P900 حاصل نشده است. اين دوربين از بدنه‌ي بزرگي بهره مي‌برد، تقريبا برابر با دوربين حرفه‌اي نيكون D7200 به همراه لنز پايه آن.

از ديگر مشخصات P900 مي‌توان به سنسور ۱۶ مگاپيكسلي BSI CMOS با اندازه‌ي ۱/۲.۳ اينچي، نمايشگر چرخان ۳۶۰ درجه، منظره‌ياب و حلقه‌هاي كنترلي دوگانه، اشاره كرد. منظره ياب به كار رفته در P900 با نمونه‌هاي كانن SX60 HS‌ و فوجي‌فيلم S1 مشترك است. اين موضوع بدين معني است هنگام استفاده از آن از رزولوشن پايين و پديده‌ي رنگين‌كمان باعث رنجش كاربر خواهد شد. يكي از قابليت‌هاي كاربردي (كه در كانن و فوجي‌فيلم نيز وجود دارد) امكان زوم و تعيين سوژه و سپس برگشت به كادر اصلي است.

P900 اكثر امكانات مورد نظر از دوربين‌هاي سوپرزوم را ارايه مي‌دهد، اما عدم پشتيباني از فرمت خام براي اين دوربين بسيار نااميد كننده است. P900 در زمينه‌ي فيلمبرداري نيز توانايي ثبت كليپ‌هاي با رزولوشن 1080P و نرخ ۶۰ فريم بر ثانيه را دارد. به لطف لرزشگير قدرتمند اين دوربين قادر به ثبت كليپ‌هايي از سوژه‌هاي دور خواهيد بود. GPS‌ و واي‌فاي داخلي از ديگر نقاط قوت سوپرزوم نيكون به شمار مي‌رود.

نقاط قوت

  • لنز ۲۰۰۰-۲۴ ميلي‌متر واضح
  • لرزشگير تصوير خارق‌العاده 
  • حلقه‌هاي كنترلي دوگانه
  • GPS داخلي

نقاط ضعف

  • بدنه‌ي بسيار بزرگ و قيمت بالا
  • عدم پشتيباني از فرمت خام
  • ثبت كليپ‌هاي ويديويي با تنظيمات خودكار نتايج رضايت بخشي ندارد

برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۵۱:۰۴ توسط:webhostteam موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :