blacknetworker5@gmail.com blacknetworker5@gmail.com .

blacknetworker5@gmail.com

بهترين دوربين هاي سوپرزوم

دوربين‌هاي سوپرزوم جزو دوربين‌هاي محبوب هستند. سوپرزوم‌ها به واسطه‌ي بزرگنمايي فوق‌العاده، دكمه‌‌هاي كنترلي مختلف و اخيرا سنسور‌هاي بزرگ و قدرتمند، نياز‌هاي قشر گسترده‌اي از كاربران را تامين مي‌كنند. اگر قصد خريد دوربين‌هاي سوپرزوم را داريد، همراهباشيد تا به بررسي مطرح‌ترين گزينه‌هاي موجود بپردازيم.

رده دوربين‌هاي سوپرزوم همواره به دليل ارايه‌ي قابليت‌هاي كاربردي و جذاب، خريداران زيادي را به خود جلب مي‌كنند. اما در چند سال اخير ، فروش اين دسته از دوربين‌هاي نيز تحت فشار‌هاي گوشي‌هاي هوشمند تغيير زيادي كرده و خريداران ديگر علاقه‌اي به استفاده از دوربين‌هاي بزرگ و سنگين با گستره‌ي زوم زياد، اما كيفيت عكس مشابه نمونه‌هاي جيبي، ندارند. به همين جهت توليد‌كنندگان اين رده از دوربين‌ها در اقدامي مشابه با دوربين‌هاي كامپكت، افزايش كيفيت عكس‌هاي خروجي را در دستور كار خود قرار دادند. به همين جهت در حال حاضر دوربين‌هاي سوپرزوم به دو دسته تقسيم مي‌شوند: دوربين‌هاي سوپرزوم كلاسيك و دوربين‌‌هاي سوپرزوم پرميوم.

دوربين‌هاي سوپرزوم كلاسيك: اين دسته از دوربين‌ها از ظاهر مشابه با DSLRها بهره مي‌برند و سنسور كوچك (۱/۲.۳ اينچ) و گستره‌ي زوم بسيار زياد از ديگر مشخصات شاخص اين دسته از دوربين‌ها است. دوربين‌هاي مذكور به واسطه بدنه‌ي بزرگ از كليد‌هاي كنترلي زيادي بهره مي‌برند تا عكاس بنا به تشخيص خود اقدام به تغيير تنظيمات مختلف كند.

دوربين‌هاي سوپرزوم سايز كامپكت نيز در كنار نمونه‌هاي مشابه DSLR‌ها عرضه مي‌شوند كه در كنار گستره‌ي زوم وسيع، از بدنه‌‌اي كوچك بهره مي‌برند تا قابليت حمل را افزايش دهند. سنسور مورد استفاده در سوپرزوم‌هاي كامپكت با نمونه‌هاي بزرگ‌تر كلاسيك مشابه هستند.

دوربين‌‌هاي سوپرزوم پرميوم: اين نمونه از سوپرزوم‌ها تلاش جديد توليد كنندگان براي احياي اين شاخه از دوربين‌هاي عكاسي است. سوپرزوم‌هاي پرميوم از سنسور‌هاي بسيار بزرگ‌تر، يك اينچي بهره مي‌برند كه بدين ترتيب كيفيت عكس‌هاي خروجي ارتقاي بسياري نسبت به نمونه‌هاي كلاسيك يافته است. لنز‌هاي باكيفيت‌تر و توانايي بالا در ضبط كليپ‌هاي تصويري از ديگر مشخصه‌ي اين محصولات است. البته بايد در نظر داشته باشيد كه نمونه‌هاي پرميوم از قيمت بسيار بالاتري (نزديك به DSLR‌ها) برخوردار هستند. اما قابليت زوم بالا در اين محصولات تنها با خريد لنز‌هاي تله و بسيار گران قيمت در دوربين‌هاي حرفه‌اي با قابليت تعويض لنز، محيا مي‌شود. 

شايد با توجه به موارد ذكر شده خريد دوربين‌هاي سوپرزوم امري چندان مناسب به نظر نيايد. اما در نظر داشته باشيد كه به اين دسته از محصولات لقب پل (Bridge) نيز داده‌اند. دليل اين امر امكانات زياد، در حد دوربين‌هاي حرفه‌اي، جهت اعمال تنظيمات دستي است و بدين وسيله مي‌توان پيش از خريد DSLR مورد نظر، با استفاده از دوربين‌هاي سوپرزوم با انواع تنظيمات مختلف آشنا شد و نحوه‌ي تغيير آن‌ها را در شرايط مختلف به خوبي فرا گرفت.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۴۶:۲۶ توسط:webhostteam موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :