blacknetworker5@gmail.com blacknetworker5@gmail.com .

blacknetworker5@gmail.com

مرحله ششم: ويرايش عكس‌ها

مانند بسياري از تكنيك‌هاي عكاسي، روش كامل و بي‌نقص كردن عكس‌هاي طراحي دود، تمرين كردن است. ممكن است براي پيدا كردن چند مورد خوب در عكس‌ها، صدها عكس گرفته شود.

زماني كه گرفتن عكس‌ها تمام شد، زمان ويرايش است. اين كار ضروري نيست، اما با اين كار مي‌توان به عكس‌ها ظاهر زيبايي داد كه دست يافتن به آنها با دوربين، دشوار است.

در برنامه فتوشاپ يا برنامه‌هاي ويرايش عكس ديگر به انتخاب خود شما، مي‌توانيد با بالابردن كنتراست صحنه، عمق بيشتري به دود نسبت به پس‌زمينه بدهيد.

در صورتي كه مي‌خواهيد عكس‌ها لطافت بيشتري پيدا كنند، سعي كنيد رنگ‌ها را تغيير دهيد. در فتوشاپ اين كار از طريق Image>Adjustment>Invert قابل انجام است.

مي‌توانيد به دود، افكت‌هاي رنگي مختلفي بدهيد. براي اين كار در فتوشاپ مسير Image > Adjustment > Hue & Saturation را دنبال كنيد.

براي اضافه كردن افكت رنگين‌كمان به دود در فتوشاپ از ابزار Gradient fill tool استفاده كنيد. حالت سه رنگ را انتخاب كنيد. سه رنگ را انتخاب و حالت Blend mode را به multiply تغيير دهيد و از بالاي عكس به پايين بكشيد.

امروزه هنر عكاسي نسبت به گذشته طرفداران بيشتري پيدا كرده است. نمايش يك معنا يا مفهوم در يك قاب ايستا مطمئنا كار ساده‌اي نيست و ذوق و نگاه خاصي مي‌طلبد. در ادامه با زوميت همراه باشيد تا با راهكارهاي پيشنهادي يك عكاس معروف آشنا شويم.
آيفون 7 با ضمانت نامه اصلي
آزمون بين المللي ماكروسافت
آمادگي ورود به بازار كار

 "پدرو كوئينتلا" معلم تاريخي است كه ذوق و استعداد عكاسي هم دارد و به عنوان يكي از چهره‌هاي شاخص و انگيزشي در سايت 500px شناخته شده است. وي در مقاله‌ي اخيرش، براي آن دسته از افرادي كه مي‌خواهند هنر عكاسي خود را بهبود بخشند راهكارهايي را معرفي كرده است. راهكارهاي كوئينتلا از تركيب صحنه گرفته تا هماهنگي رنگ‌بندي و عنوان‌گذاري عكس را در برمي‌گيرد.

نمونه كارهاي كوئينتلا را مي‌توانيد در سايت 500px ببينيد يا آن‌ها را در صفحه‌ي فيسبوك كوئينتلا دنبال كنيد.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۳۹:۵۵ توسط:webhostteam موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :